Джерела безперебійного живлення

Ціна
Тип(1)
Кількість розеток(9)
Показати усі
Акумуляторна батарея(10)
Наявність по магазинам

Джерело безперебійного живлення - незамінний пристрій для чутливої техніки, який забезпечує її захист в моменти раптових відключень електрики. У разі різкого припинення подачі напруги з основної мережі «підстраховка» безперебійником дасть можливість коректно завершити роботу комп'ютера, серверного устаткування, газового котла тощо. У каталозі магазину електроніки Кібернетики представлено великий вибір ДБЖ для захисту електричних приладів, які вбережуть вашу техніку від поломок через непередбачені перебої з електрикою.

Як працює джерело безперебійного живлення

Джерела безперебійного живлення працюють за простим принципом: працюючи в штатному режимі, вони заряджають акумуляторну батарею, одночасно відстежуючи параметри напруги в мережі. У разі їхньої зміни відбувається автоматичне перемикання під'єднаних пристроїв на підготовлений накопичувач енергії. Після відновлення електрозабезпечення відбувається перемикання назад на основну мережу, а акумулятор переходить у режим підзарядки, заповнюючи витрачений заряд батареї. 

Слід розуміти, що час роботи від резервного джерела обмежений (залежно від моделі ДБЖ становить від 5 до 25 хвилин). Він не розрахований на повноцінну заміну розетки, а тільки на можливість коректно вимкнути пристрій, зберегти дані та запобігти згоранню електричних приладів. 

Види джерел безперебійного живлення

Прилади діляться на три основні види.

  1. Резервні. Популярна категорія, яку вибирають як джерела безперебійного живлення для комп'ютерів за незначних коливань в електромережі. Працюють аналогічно мережевому фільтру, автоматично перемикаючись при відхиленні показників зовнішньої мережі від заданих значень. Резервні ДБЖ найдоступніші за ціною, мають компактні розміри і практично безшумні. До недоліків відносять відсутність стабілізатора вхідного сигналу, швидкий знос акумуляторів і час перерви в електроживленні 5-20 мс.
  2. Інтерактивні. Потужні джерела безперебійного живлення, пристрій і принцип дії яких схожий з попередньою групою, але з деякими відмінностями. Інтерактивні пристрої здатні стабілізувати напругу при відхиленнях до 20%, що позбавляє від необхідності перемикати джерела живлення кожен раз при незначних коливаннях в мережі. Вартість таких приладів дорожча, ніж резервних, але і термін служби у них довший.
  3. Безперервної дії. Безперебійники здійснюють подвійне перетворення напруги зі змінної в постійну і назад. Така схема забезпечує миттєве перемикання між джерелами живлення та оптимальний захист навантаження. До мінусів відносять високу вартість і низький ККД застарілих ДБЖ цього типу. ККД у сучасних моделях при цьому може досягати 99%. Застосування ДБЖ безперервної дії обгрунтовано для вкрай чутливого обладнання, наприклад, систем життєзабезпечення, опалення, охорони тощо.

Як вибрати джерело безперебійного живлення

Визначившись із типом ДБЖ, переходять до інших його характеристик. Для надійного захисту обладнання має бути відповідна потужність безперебійника, яка вимірюється у Вт і безпосередньо залежить від потужності пристроїв, що підключаються до нього. Водночас показник для ДБЖ має перевищувати їхню сумарну потужність щонайменше на 30%, а краще - у 3-4 рази (з урахуванням середніх значень пускових струмів в момент увімкнення обладнання). 

Наступні за важливістю параметри - час автономної роботи (показує, скільки хвилин прилад може живити приєднану техніку) і час переходу на живлення від АКБ. Для низки вибагливих пристроїв критично важлива відсутність останнього, що обов'язково слід враховувати під час вибору безперебійника.

Перед тим, як купити ДБЖ, перевірте кількість і типи роз'ємів в обраному приладі. У сучасних моделях передбачено 2-10 роз'ємів двох типів:

  • CEE 7 (універсальна євророзетка, в яку можна під'єднати і стаціонарний комп'ютер, і іншу побутову електроніку);
  • IEC 320 C13 (використовується тільки для офісної техніки спільно з блоками живлення).

Під час вибору варто віддавати перевагу продукції перевірених виробників. Купуючи ДБЖ відомого бренду, ви отримаєте надійне і довговічне обладнання, а також можливість гарантійного обслуговування за необхідності. До таких брендів відносять:

  • 2E;
  • APC;
  • Armorstandart;
  • DIGITUS;
  • Eaton;
  • FSP тощо.

Звертайте увагу на наявність додаткових функцій, які розширюють можливості безперебійника і роблять його застосування більш ефективним:

  • «Холодний старт» (корисна опція для екстрених ситуацій, яка дає змогу запустити обладнання безпосередньо від акумулятора ДБЖ за відсутності електрики в мережі);
  • «Автовідключення навантаження» (забезпечує автоматичне коректне вимкнення під'єднаного комп'ютера, якщо заряд акумулятора ДБЖ досяг критично низького значення);
  • підключення зовнішніх батарей (дає змогу подовжувати час автономної роботи безперебійника) тощо.

Де купити джерело безперебійного живлення в Україні 

Щоб купити джерело безперебійного живлення для ПК та іншої техніки, досить вибрати відповідну модель у магазині електроніки Кібернетики і оформити замовлення. У каталозі представлені безперебійники різних типів і потужності з гарантією від виробника. Щоб отримати замовлення, ви можете оформити безкоштовну доставку в магазин у своєму місті або вибрати доставку на Нову пошту. Кібернетики пропонує найкращі ціни на джерела безперебійного живлення в Києві, можливість купити ДБЖ у кредит на вигідних умовах, а також приємні бонуси для кожного покупця.