Сканери

Наявність по магазинам

Сканер - це технічний пристрій для зчитування інформації з паперового носія і переведення його в цифровий формат для зручності зберігання, редагування та передачі на відстань. Обладнання стане в пригоді не тільки в офісі, а й для домашнього використання, якщо вам доводиться мати справу з різного роду документами, підручниками, кресленнями тощо. Магазин електроніки Кібернетики пропонує великий вибір сканерів для дому та офісу з гарантією від виробника на кожну представлену модель.

Види та додаткові функції сканерів

Обладнання ділиться на кілька основних типів залежно від габаритів, принципу роботи та особливостей носія, який прилад може зацифровувати. 

  1. Ручний (портативний). Перевагою цього виду є мобільність і автономність (підключення до комп'ютера не обов'язкове). Для отримання чіткої картинки потрібна певна вправність, оскільки під час сканування документів прилад проводять по них вручну. Портативну модель зручно взяти з собою у відрядження, на виїзну зустріч, в бібліотеку тощо. Компактні габарити і робота від акумулятора або джерела живлення з роз'ємом типу USB роблять його зручним переносним засобом для роботи поза домом або офісом.
  2. Планшетний сканер. Найпопулярніша група, яка являє собою пристрої зі скляною підкладкою і скануючою рухомою кареткою. Обладнання підходить для роботи з носіями різної товщини і форми, чи то одиничний аркуш, чи то розворот книги. Сканери для офісу, дистанційної роботи та домашнього навчання найчастіше вибирають саме з цієї категорії.
  3. Протяжний сканер. Під час сканування пристрій протягує (звідси і пішла назва) тільки по одному окремому аркушу, що не завжди зручно, тому такі моделі дедалі більше замінюють планшетними версіями - набагато практичнішими. До переваг можна віднести високу швидкість опрацювання документів. Такий вид сканерів розрахований на великий потік документів, але їхня поверхня має бути ідеально гладенькою, без скріпок, дужок, палітурок та інших елементів, що виступають.
  4. Проекційний сканер. Невеликі за розміром пристрої зовні схожі з проекційними апаратами. Сканований об'єкт розміщується на спеціальній підкладці, а зчитування відбувається за допомогою розташованого над ним на висоті елемента. Така конструкція дає змогу працювати з оригіналами різноманітних форм, зокрема тривимірними. Під час роботи з проекційним документ-сканером важливо забезпечити достатнє зовнішнє освітлення.
  5. Слайд-сканер. Вузькоспеціалізований пристрій для зацифрування слайдів і фотоплівки. За принципом роботи схожий з протяжним сканером. Використовується переважно у фотостудіях.

Крім стандартних також є моделі з додатковими функціями, які розширюють можливості використання сканера. Так, наявність дуплексу дає змогу зчитати та перевести в електронний формат документ з обох боків завдяки парі оптичних елементів, що працюють одночасно. Функція двостороннього сканування також реалізована в деяких планшетних приладах з автоподачею. При цьому аркуші перевертаються без вашої участі, а сканування відбувається по черзі з кожної зі сторін. Другий варіант доступніший за ціною, але відрізняється більш повільною роботою. 

Характеристики сканерів

Вибір відповідного для вашої діяльності пристрою визначається низкою характеристик, на які звертають увагу в першу чергу.

  1. Швидкість сканування. Цей параметр залежить від якості оригінального зображення і технічних характеристик самого пристрою. Що деталізованіша картинка, то довше відбуватиметься зацифрування. Показник для чорно-білих зображень варіюється від 5 до 100 (у планшетних версіях) аркушів за хвилину, для кольорових - часу потрібно більше. Найповільніше сканування відбувається у портативних моделей, тому ручні сканери використовують як підручний засіб «у польових умовах», а не як основне робоче обладнання.
  2. Роздільна здатність матриці. Від цього параметра залежить, наскільки буде якісним оцифроване зображення. Для недорогих сканерів для роботи з текстовими документами достатньо 200-300 dpi. Якщо плануєте сканувати також кольорову графіку і фото, обирайте пристрій з роздільною здатністю від 600 dpi. У просунутих моделях значення перевищує 2400.
  3. Глибина кольору. Важливий параметр, якщо передбачається сканування кольорової графіки з подальшою професійною корекцією. Для текстових чорно-білих документів показник несуттєвий. Чим він вищий, тим більше кольорів і відтінків сірого може відтворити пристрій. Оптимальні 24 біти відповідають 16 млн відтінків, які може розпізнати людське око.
  4. Максимальний формат. Показник обумовлений типом сканера, що необхідно враховувати, обираючи сканер для офісу або домашнього використання. Портативні пристрої та слайд-сканери можуть зчитувати інформацію з носія формату А4 максимум, проекційні - до А3. Планшетні моделі залежно від моделі можуть здійснювати сканування документів формату А3, А4, А5 і А6. 

Якість підсумкової картинки багато в чому визначається типом датчика в скануючому пристрої. Їх може бути три:

  • CMOS (вирізняються високою якістю, але зустрічаються рідко - переважно в слайд-сканерах і сканерах фотоапаратного типу);
  • CCD (кращий варіант за співвідношенням ціни і якості, вирізняється високою роздільною здатністю і тривалим терміном експлуатації - до 10 тис. год);
  • CIS (використовується в недорогих сканерах, для отримання високої контрастності та чіткості сканований аркуш має бути ідеально рівним, з часом якість сканованих зображень знижується і яскравість втрачається майже на 30%).

Купуючи обладнання для тривалого використання, важливо звертати увагу на виробника. Щоб пристрій прослужив довго без раптових поломок, він має бути виконаний з міцних матеріалів і відповідати високим вимогам якості. До перевірених брендів, які виготовляють надійну і довговічну техніку, належать:

  • Canon;
  • Epson;
  • Fujitsu;
  • HP;
  • KODAK;
  • Ricoh.

Де купити сканер в Україні 

Ви можете купити сканер у Києві або перебуваючи в будь-якому іншому місті, оформивши замовлення на сайті магазину електроніки Кібернетики. Інтернет-магазин пропонує великий вибір пристроїв різних типів для зацифрування документів, зручні способи оплати та вигідну систему кредитування. На всі моделі в каталозі надається гарантія від виробника. Отримати замовлення ви можете двома способами:

  • оформити безкоштовну доставку в магазин у вашому місті (список усіх точок видачі по Україні також є на сайті);
  • замовити доставку на Нову пошту і забрати товар у зручний для вас час.

Кібернетики пропонує найкращі ціни на сканери в Києві, швидкий сервіс і приємні бонуси за кожну покупку.