Мікрофони

Ціна
Бренд(16)
Інтерфейс підключення(10)
Чутливість мікрофона(23)
Наявність по магазинам
Мікрофони - Відгуки покупців

Відгук на Мікрофон для ПК 2Е MPC021 Streaming, USB (2E-MPC021)

24.11.2024

Мікрофон бомба! Якість запису гарна, під'єднав дуже легко, штатив також не поганий, з мінусів лише те що немає кнопки вимкнути ,а так мікрофон на 5/5

Відгук на Мікрофон HyperX ProCast RGB Black (699Z0AA)

03.05.2024

Хороший мікрофон,класс...

Відгук на Мікрофон HATOR Signify RGB PRO (HTA-515)

23.01.2024

с кранштейном йде мікрофон

Найпопулярніші запити в категорії “Мікрофони”

Думаєте що люди спілкуються за допомогою слів? Насправді ми передаємо один одному звукові хвилі, які наш мозок здатний перетворити на зрозумілі для нас форми, такі як слова, розповіді, пісні чи поезія. 

Сучасні мікрофони здатні записувати ці звукові хвилі та передавати звук у просторі та часі. Ми можемо послухати музику гурту “The Beatles”, як читала вірші молода Ліна Костенко, знамениті діалоги з фільмів Тарантіно тощо.

Види та особливості мікрофонів

Перетворення акустичної енергії в електричну звучить як щось недосяжне, та насправді мікрофон це доволі простий пристрій. Мікрофон складається з діафрагми, яка вібрує при потраплянні на неї звукових хвиль, котушки або конденсатора та магніту, які конвертують звукові хвилі в електричний сигнал. Існує чотири основних види мікрофонів.

Динамічний мікрофон напевно кожен хоч раз тримав у руці, ми читали вірші на літературних вечорах, зустрічали цей мікрофон для караоке в барах, вели заходи, корпоративи, говорили тости на весіллях, зірки часто використовують цей мікрофон на штативі для виступів на сцені, адже вони здатні витримувати будь-який звуковий тиск, проте вони не чутливі до тихих звуків та захоплюють сторонній шум.

Конденсаторний мікрофон часто використовується як студійний мікрофон у професійних студіях, для подкастів та аудіо застосунків, адже нам потрібен максимально чистий звук, ми хочемо вловити кожне слово та ноту. Моделі конденсаторних мікрофонів з великою діафрагмою частіше обирають для запису вокалу, а маленька діафрагма краще підійде для запису з близької відстані та в маленьких приміщеннях, наприклад подкастів чи гри на акустичній гітарі та ударних установках Hi Hat. Електретний мікрофон - тип конденсаторних мікрофонів часто використовують як вбудований мікрофон у портативних пристроях, таких як телефон, диктофон та навушники.

Стрічкові мікрофони використовують тонку стрічку металу, зазвичай з алюмінію, підвішану між двома магнітами, вони відомі своїм теплим та плавним відтворенням звуку, що робить їх найкращими для запису музичних інструментів. Вони передають кожну деталь шовкового звуку віолончелі, ліричної скрипки, національної бандури та фольклорних цимбалів, ви опинитесь наче на живому виступі академічного оркестру чи рок-гурту. Проте такі мікрофони можуть деформуватись від сильних потоків повітря, тому менш довговічні, ніж, наприклад, динамічні мікрофони.

Петличний мікрофон, або в народі просто петличка, чудовий мікрофон для відеокамери, часто використовується блогерами для знімання відео контенту на стрімінгові платформи чи ютуб, вони маленькі та непомітні, мають спеціальні кріплення для одягу, а при зніманні кіно, їх часто також ховають і під одяг головних персонажів. Їх не потрібно тримати у руках, тому мікрофон на прищіпці для одягу зручно використовувати для презентацій та трансляцій, якщо ви працюєте на велику аудиторію, а також під час інтерв'ю, коли вам потрібно чути співрозмовника.

Для передачі звуку на інші пристрої використовуються різноманітні типи підключення, більшість підключаються напряму до вхідного порту комп’ютера за допомогою звичайного кабеля або як через USB шнур або Mini-Jack, для монофонічних мікрофонів це трьох контактний TRSконектор, а мікрофон для ПК та смартфонів з'єднується через конектор з чотирма контактами TRRS, у професійних мікшерах використовують роз'єм XLR (3-pin), він забезпечує збалансований чистий звук без перешкод.Сьогодні популярності набуває Wireless або бездротовий тип підключення, він дозволяє обійтись без дротів та перехідників, зручний для живих виступів та знімання відео, але поки що поступається у якості передачі звуку.

Добре, ми визначились з вибором типу мікрофона та варіантами підключення, проте це далеко не все що потрібно знати про них. Головні характеристики мікрофонів це чутливість та частотний діапазон. Частотний діапазон впливає на точність відтворення звукового спектра, бюджетні моделі, наприклад, звичайна комп’ютерна гарнітура зазвичай мають частотний діапазон близько 10 000 Гц та чутливість в діапазоні від -6 дБ до -58 дБ, цього цілком достатньо для спілкування у відеочатах, робочих дзвінків та телефонних розмов, професійні мікрофони мають частотний діапазон від 20 Гц до 20 кГц та чутливість від -60 дБ до 130 дБ, що покриває весь спектр звуку, доступного для нашого слуху та дають високий рівень якості під час запису музичних альбомів. Чим вища чутливість мікрофона, тим більш тихі та віддалені звуки він здатен захопити, при цьому ігноруючи зайві шуми.

Критерії вибору мікрофона

Обираючи мікрофон для комп'ютера необхідно розглядати всі його характеристики комплексно, проте перше питання на яке вам необхідно відповісти: “для чого ви будете використовувати мікрофон?”, саме від цього залежить якість аудіо файлів в результаті.

  1. Мікрофон для ASMR. ASMR - нова течія відеоблогінгу, це короткі ролики з записом звуків, які викликають релаксацію та приємні відчуття у слухачів. Необхідні спеціально розроблені мікрофони, які записують шепотіння, легкі дотики, шелест. Вони повинні мати високу чутливість, широку діафрагму та фокусуватися на захопленні звуку, ігноруючи шуми для передачі найменших тонких звукових деталей нюансів та тригерів. Мають всенаправлену або бінауральну спрямованість, повністю занурюючи вас у просторовий звук. Такі моделі не широко представлені на ринку України, та ви можете обирати, наприклад, серед чутливих моделей бренду Hator.
  2. Мікрофон для стримерів. Попит на найкращі мікрофони для стримів та подкастів на платформах Twitch або YouTube постійно зростає, адже мікрофони повинні ізолювати ваш голос, ігноруючи сторонній шум з боків та ззаду без додаткового програмного забезпечення, передавати чіткий звук у режимі реального часу, відтворювати чітку ідеальну якість голосу на невеликій відстані. Якщо ви знімаєте на вулиці, біля вікна та для того, щоб не було чутно дихання у мікрофон краще обрати моделі зі спеціальним попфільтром, який відсікає непотрібні звуки. Достойні моделі ви знайдете у брендів Razer та Defender.
  3. Мікрофон для геймерів. Спеціальна гарнітура або мікрофон настільний зі штативом для геймерів не повинна заважати під час гри, при цьому забезпечувати якісну передачу голосу для спілкування з іншими гравцями під час трансляцій або бесід через Discord. Ігрові гарнітури сьогодні вражають якістю звуку та стильним дизайном. Мікрофони Steelseries, Trust та 2E часто мають додатковий штатив та світлодіодну підсвітку, вони створюють особливу атмосферу геймінгу.
  4. Професійний звукозапис. На професійних студіях записують не лише музику, а також подкасти, аудіокниги, озвучку для фільмів тощо. Професійні моделі додають можливість керувати налаштуваннями, а саме змінювати чутливість мікрофона, заглушати шуми або навпаки посилювати ефект присутності, обирати запрограмовані шаблони та регулювати гучність. Професійні студійні мікрофони широко представлені компанією HyperX.

Незалежно від вашого хобі чи роду діяльності, чи завантажуєте ви готові відео на платформи або ведете прямі етери, мікрофон визначає загальну якість контенту, тому так важливо детально розуміти їх будову, характеристику та призначення.

Де купити мікрофон в Україні

Хороший мікрофон стане ідеальним супутником для кожного поціновувача якісного звуку, до того ж ціни на мікрофони в Києві вас приємно здивують. Купити мікрофон в Києві можна в Кібернетики. Магазин електроніки Кібернетики пропонує широкий вибір оригінальних мікрофонів різних брендів з офіційною гарантією від виробника. Купити мікрофон можна через інтернет-магазин Кібернетики, на сайті доступна доставка на Нову пошту або безкоштовна доставка в магазин біля вашого дому.