Материнські плати
Ціни на материнські плати
Назва
Ціна
Назва
Ціна
Для чого потрібна материнська плата
Для того, щоб включити комп'ютер ми натискаємо кнопку на системному блоці, проте системний блок це просто корпус, всю роботу виконують різноманітні комп’ютерні комплектуючі всередині. Ми працюємо за монітором, граємо в ігри, дивимось фільми, серіали, спілкуємось з друзями тощо. Саме тому нам потрібен потужний та швидкий комп’ютер, який здатен обробити кожну задачу за лічені секунди. Припустимо ви купуєте сучасний центральний процесор, дискретну відеокарту останнього покоління, додаткову карту пам'яті тощо, та все це не буде працювати без материнської плати. Материнська плата це ключовий та напевно найважливіший елемент системного блоку, який об'єднує всі компоненти в єдину систему, яка стабільно працює. Матплата:
- дозволяє підключити всі необхідні вам додаткові комплектуючі, які своєю чергою розширюють можливості комп'ютера;
- забезпечує оптимальний розподіл живлення для кожного окремого елемента;
- захищає кожен елемент за допомогою потужної системи охолодження, адже для високопродуктивних компонентів потрібно багато електроенергії і вони просто перегріваються;
- створює єдину систему взаємодії компонентів та керує ними за допомогою системи BIOS: це фундамент для операційної системи та будь-яких застосунків;
- дозволяє підключити периферійні пристрої, наприклад, клавіатура, принтер, сканер тощо.
Види та властивості материнських плат
Отже, якщо ви плануєте збільшити продуктивність комп’ютера та додати потужніші компоненти доведеться розібратися які материнські плати здатні тягнути ваш пристрій. Необхідно обрати форму-фактор материнської плати який підійде саме для вас, адже існують маленькі компактні пристрої для домашніх гаджетів, збільшені материнські плати для потужних задач, а також стандартні для більшості розміри.
Більшість пристроїв використовують саме стандартні мат. плати ATX, які по суті є удосконаленою версією першої материнської плати AT. Вона має компактний розмір, з легкістю поміститься навіть у зменшений корпус системного блоку, а також дає можливість замінити або підключити додаткові компоненти. Наприклад, якщо ви займаєтесь комп'ютерною графікою або дизайном, вам точно знадобиться більш потужна дискретна відеокарта і ATX має достатньо слотів для її підключення та підведення системи охолодження. Їх також можна використовувати для ігрових ПК та мультимедійних пристроїв.
Наступний тип, який є зменшеною версією попередньої моделі - материнка Micro-ATX. Вона має менше портів та слотів для підключення, ніж стандартна версія, проте її можна встановити в корпус системника будь-якого розміру. Тож якщо ви не плануєте сильно змінювати начинку ПК, а просто шукаєте більш компактну версію плати, Micro-ATX - те, що вам потрібно, адже це недорога материнська плата, її можна встановити як у домашній, так і офісний комп’ютер.
Найменша материнська плата для ПК з серії ATX - Mini-ITX, вона має якісну та потужну систему охолодження і при цьому споживає менше електроенергії, саме тому плата не перегрівається і служить довше. Попри мінімальні розміри це ідеальна материнська плата для геймінгу та створення домашніх кінотеатрів, адже вона має високу продуктивність та значну потужність.
Звичайно для домашнього використання зручніше встановити компактну модель, проте якщо ви шукаєте компоненти для професійних пристроїв, великих офісних комп'ютерів, лабораторій, наукових завдань тощо, зверніть увагу на збільшену версію плати E-ATX. Вона дозволяє встановити велику кількість додаткових потужних компонентів, які не будуть перегріватися та конфліктувати один з одним.
Наступна материнська плата для комп’ютера - CEB поєднує компактний розмір та значну потужність. Розробникам вдалось створити модель, яка не займає багато місця, проте потягне сучасні процесори останніх поколінь, а також значні обсяги оперативної та дискретної пам’яті.
Якщо ж ви мрієте про біткоїни і вам потрібна материнська плата для майнінгу краще обрати серйозний та вагомий тип пристрою, який значною мірою розширює можливості традиційного формату ATX - EEB. Яку купити материнську плату вирішувати вам, кожен віддає перевагу певним виробникам, які давно вже завоювали довіру споживачів, головне врахувати всі потреби у розширенні кількості та потужності комплектуючих, систему охолодження та специфічні вимоги до системи.
Як вибрати материнську плату для комп’ютера
Якісна материнська плата і сама прослужить вам не один рік, а також захистить інші компоненти від перегрівання та пошкоджень. Найважливіші фактори, які краще врахувати при виборі пристрою аби точно не помилитись з покупкою:
- Сокет. Перший етап це вибір платформи: AMD чи INTEL, адже кожна з них використовує власні сокети з різними технічними можливостями. Сокети залежать від покоління гаджетів та визначають наскільки потужний процесор ви зможете встановити. А ви знаєте, що від потужності процесора залежить швидкість роботи та продуктивність комп'ютера. Якщо ви змінюєте виключно материнку переконайтесь, що вона сумісна з процесором, який у вас вже є або підбирайте їх в парі.
- Чіпсет. Набір мікросхем допомагає “спілкуванню” між центральним процесором та іншими пристроями, такими як оперативна пам'ять, відеокарта тощо. Він не просто поєднує компоненти, а й саме від нього залежить який тип підтримуваної оперативної пам'яті має материнка. Для ігрових гаджетів краще підійде сучасна версія останнього покоління DDR5, для домашнього використання та офісних комп'ютерів достатньо стандартного DDR4. Існує також тип DDR3, проте це вже застарілий варіант і він майже не використовується Кількість слотів залежить від типу плат про які ми говорили раніше.
Ще раз підкреслимо, що якщо ви змінюєте тільки материнську плату, вона має бути сумісна з наявними у вас компонентами, також переконайтесь, що обрана материнка на ПК має всі порти, які необхідні саме вам. Перевірте систему охолодження плати, адже саме вона захищає систему від перегріву. Розгляньте додатковий корисний функціонал який пропонують виробники, наприклад, вбудований бездротовий адаптер чи аудіоконтроллер.
Де купити материнську плату в Україні
Купити материнську плату в Києві можна в Кібернетики. Магазин електроніки Кібернетики пропонує великий вибір моделей від провідних технологічних виробників, таких як AsRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI, до того ж ціна на материнську плату в Києві вас приємно здивує.
Новітні технології, які не використовують конкуренти роблять AsRock передовим брендом у світі технологій. Компанія Asus відома ігровими серіями ROG, які пропонують відмінні можливості для геймерів. Як і Asus, MSI також мають чудову репутацію в ігровому сегменті, з серіями Gaming і MEG. Бренд Biostar пропонує бюджетні рішення для базових задач, своєю чергою, Gigabyte створюють пристрої як для професійних систем, так і для домашніх комп'ютерів.
Інтернет-магазин Кібернетики надає виключно офіційну гарантію від виробника на кожен гаджет та пропонує обрати один з декількох варіантів доставки: безкоштовна доставка у магазин, де вам буде зручно забрати товар та доставка на Нову пошту.