Відеокарти
Ціни на відеокарти
Назва
Ціна
10 999 ₴
Назва
Ціна
9 239 ₴
Для чого потрібна відеокарта для комп’ютера
Серед любителів якісної графіки у кіно, геймерів та програмістів тільки й розмов що про відеокарти. Сьогодні популярності набирають професії у сферах відеомонтажу, 3D моделювання, графічного дизайну, тестування відеоігор, блогінгу тощо, комп'ютерна техніка стала більш потужною та потребує відповідної якісної графічної карти.
Відеокарта є у кожному комп'ютері, вона відповідає за все що ми бачимо на екрані від робочого стола Windows до ігор та фільмів високої роздільної здатності. Відеокарта забезпечує обробку та вивід реалістичного, деталізованого зображення, плавність візуальних ефектів, сучасні графічні чіпи здатні обробляти складні текстури, тіні та світлові ефекти.
Різновиди та параметри відеокарт
Якісна графіка - важливий компонент сучасних ПК, вибір правильної відеокарти значно покращує візуальну якість зображення, плавність візуальних ефектів та анімації в іграх, швидкість обробки відеоконтенту.
Інтегрована відеокарта підходить для більшості користувачів та робочих процесів, таки як пошук у Google, перегляд веб сторінок, листування електронною поштою, базове редагування зображень, інтегрована графіка також тягне простенькі ігри. Крім цього, інтегрована відеокарта дуже енергоефективна, у вас не виникнуть проблеми необхідності додаткових драйверів. Проте інтегрований графічний процесор відтягує на себе значний відсоток системних ресурсів та потужності центрального процесора, будь-яка складна задача як рендеринг відео або 3D гра змусить ваш комп’ютер зависнути і вам доведеться чекати завершення процесів для того, щоб продовжити роботу.
Дискретна відеокарта має складний комп'ютерний чіп, розроблений спеціально для рендерингу графіки, та незалежну від системної оперативної пам'яті додаткову відеопам'ять. Дискретні графічні адаптери мають високу продуктивність це їх основна перевага, а також наявність більшої кількості різних портів, що дозволяє налаштувати два та більше екранів або VR-гарнітуру.
Вже давно минули часи коли ми розважати себе косинкою та сапером, сьогодні розробники пропонують ігрові комп'ютери та широкий вибір відеоігор від простих аркад та стратегій до реалістичних шутерів та гонок з розширеним інтегрованим ігровим світом, додають аксесуари по типу геймпадів, трекпадів, контролерів та датчиків для віртуальної реальності. Відповідно вимоги до якості графіки та продуктивності процесорів постійно зростають, потрібні відеокарти для ігор, обробки відео та VR. Програмне забезпечення спеціальних відеокарт допомагає відображати графіку як в 2D, так і в 3D з високою частотою кадрів та роздільною здатністю до 4К. Сфери кіно, блогінгу та відеомонтажу також не стоять на місці. Процес редагування та рендеринг відеоконтент, додавання візуальних ефектів, кадрових переходів, корекції кольорів потребує значної кількості ресурсів, додаткового об'єму пам'яті для обробки декількох задач одночасно.
Існують також серверні відеокарти, які мають вже більш професійне поле використання, а саме обробка об'ємних графічних обчислень та аналітика даних, проведення наукових досліджень, навчання та тренування штучного інтелекту, майнінг криптовалют і блокчейн-обчислення.
Якщо ви ніколи не мали справу з будовою та складниками комп’ютера, може бути складно розібратися в усіх параметрах відеокарти.
- Сімейства та серії. Графічні процесори входять до різних сімейств, які визначають їх архітектуру та призначення. Наприклад, відеокарти Nvidia - GeForce та AMD пропонують широкий вибір від бюджетних серій для геймерів, які не потребують найвищої продуктивності або новітніх функцій, до високопродуктивних професійних серій для 3D-моделювання, відеообробки та наукових обчислень. Так, зрозуміти продуктивність роботи відеокарти можна за серією до якої вона відноситься. Серія GT призначена для базових обчислювальних завдань, вони добре підійдуть, наприклад, для офісних комп'ютерів. Якщо ви любите пограти у відеоігри, але маєте обмежений бюджет краще обрати модель із серії GTX, для ігор зі складною графікою та використанням елементів віртуальної реальності підійде серія RTX або RX.
- Оперативна пам’ять та частота процесора. Чим вища якість зображення, тим більшого обсягу пам'яті вона потребує для зберігання тексту і графічних даних, що надзвичайно важливо для відеоігор. Прості бюджетні варіанти зазвичай від 2 до 4 Гб підійдуть тільки для простих задач, якість зображення 4K та тривимірна графіка потребують флагманських моделей з об’ємом пам’яті від 12 Гб. Своєю чергою частота процесора визначає кількість операцій, які процесор може виконати за певний період часу.
Як вибрати відеокарту для комп’ютера
Для початку вам необхідно зрозуміти чи потрібна вам нова відеокарта, давайте відповімо на два головних та базових запитання перед початком вибору.
Чи справляється ваш комп'ютер з вашими потребами зараз? Якщо ви помічаєте що комп’ютер дуже повільно реагує на ваші запити, відео довго завантажуються, системний блок постійно перегрівається та вимикає пристрій, наявні проблеми з якістю зображення, вам однозначно потрібна нова дискретна відеокарта. Також додаткового графічного процесора потребують нові технології, такі як 3D ігри, відеоконтент та фільми з роздільною здатністю 4К, 5К та 8К, трансляції ігрового процесу на стримінгових платформах та прямі трансляції.
Яку кількість моніторів ви використовуєте для своїх задач? Так, для більшості потрібен лише один монітор та певні види діяльності потребують двох та більше екранів. Материнська плата підтримує використання декількох портів для відео, наприклад DVI та HDMI для двох різних моніторів.
Купити відеокарту можна абсолютно різних виробників, які кардинально відрізняються продуктивністю роботи, також сильно відрізняються і ціни на відеокарти в Києві. Наприклад, лідер ринку - бренд MSI пропонує як бюджетні моделі, так і процесори преміумкласу, графічні процесори Asus підходять для ігор, створення відеоконтенту та задач, які пов’язані із штучним інтелектом, а відеокарти Zotac відомі своєю графічною технікою, яка імітує поведінку променів світла як у реальному світі.
Ми вже неодноразово наголошували на роздільній здатності екрана, перехід від якості 1080p до 1440p неможливо не помітити, а масштабування до 4К вивело процес гри та перегляд фільмів на новий сучасний рівень. Для висококласних моніторів необхідний відповідний процесор, який здатен обробити понад 60 кадрів за секунду. Виробники вказують який тип системного блоку рекомендовано для конкретної відеокарти, відеокарти споживають велику кількість енергії, тому пристрою може знадобитися більша потужність.
Де купити відеокарту в Україні
Купити відеокарту в Києві можна в Кібернетики. В Кібернетики комп'ютерна техніка виключно високої якості та офіційна гарантія від виробника. Магазин електроніки Кібернетики пропонує найкращі, надійні та якісні відеокарти з високою продуктивністю. Інтернет-магазин Кібернетики пропонує купити відеокарту в кредит, а також на сайті доступна безкоштовна доставка в найближчий до вас магазин або на Нову пошту, на зручне для вас відділення.