Ігрові контролери

Ігрові контролери - незамінна річ для завзятих геймерів, яка дає змогу максимально зануритися в ігровий процес і насолодитися улюбленим заняттям. За своєю суттю це пульти з кнопками і стіками для введення інформації, які відрізняються між собою зовнішнім виглядом і функціоналом. Серед більшості моделей і різновидів сучасних геймпадів легко розгубитися, адже чим більше випускається відеоігор, тим більший вибір ігрових маніпуляторів пропонують виробники.

Ігрові маніпулятори для комфортної гри

Контролер забезпечує взаємодію користувача з відеогрою на персональному комп'ютері або ігровій консолі. Управління персонажем або іншим елементом гри здійснюється обома руками, що забезпечує максимальну точність, швидкість і синхронізацію дій. Стандартний геймпад підходить для різних ігор, але є й інші варіації. Так, джойстиком буде зручніше грати в різного роду «авіаігри», для перегонів найкращим варіантом буде кермо тощо. Важливо вибирати той девайс, який буде найкращим чином проявляти себе у вашому улюбленому жанрі відеоігор. 

Виробники випускають моделі контролерів з підтримкою різних типів пристроїв, але можна вибрати універсальний варіант з можливістю підключення до телевізора, приставки, ПК, ОС Андроїд і iOS. 

Види ігрових маніпуляторів

Геймпад - найпоширеніший маніпулятор для консолей. Пристрій гравець утримує двома руками. Стандартно він має такі елементи:

  • D-pad (4-позиційний або 8-позиційний) для управління рухом (вгору, вниз, по діагоналі тощо);
  • кнопки і тригери для виконання різних дій (постріл, захоплення предмета тощо);
  • мікроджойстик;
  • службові кнопки (старт/пауза, доступ до меню гри, вибір режиму роботи приладу).

У деяких конструкціях можуть також бути присутніми додаткові елементи, наприклад, трекбол або рульова вісь, а також можливість управління пересуванням самого геймпада.

Джойстик - ще один вид контролера, який відрізняється конструкцією від класичного геймпада, підходить для любителів політати на віртуальних літаках і космічних кораблях. Являє собою рухому ручку з клавішами на платформі. У просунутих версіях може імітувати справжню ручку керування літаком, а також мати кнопки, що налаштовуються, для програмування під необхідні конкретному користувачеві завдання.

Для перегонів оптимальним рішенням буде кермо, яке також може мати в комплекті педалі та важіль для перемикання передач. Що дорожча модель, то реалістичнішою буде імітація справжнього авто. Маніпулятор для комп'ютера у вигляді керма зазвичай не потребує додаткового встановлення драйверів, а також сумісний з ігровими консолями.

Це основні, але не єдині різновиди ігрових пультів. З кожним роком виробники розширюють асортимент, щоб обраний пристрій максимально відповідав специфіці ігрового процесу в кожному з жанрів.

Як вибрати ігровий маніпулятор

За способом підключення пристрої діляться на дві групи.

  1. Провідні. Під'єднуються до ПК через USB-порт, коштують дешевше, ніж бездротові маніпулятори. Перевагою цього типу є час роботи, який не обмежується зарядом батарейок або акумуляторів, як у приладів другої групи.
  2. Бездротові. Головною перевагою такого способу є відсутність кабелів, які обмежують рухи і відстань від користувача до ігрового пристрою. Бездротовий маніпулятор оптимальний для роботи з портативними гаджетами, має великий радіус дії.

Для максимальної зручності можна купити ігровий контролер, що підтримує обидва типи підключення, і залежно від ситуації використовувати той, що найбільше підходить.

Також важливим критерієм є програмна сумісність, про що завжди вказує виробник. Якщо у вас безліч пристроїв, до яких ви плануєте підключати ігровий пульт, обирайте універсальні моделі, які підходять до всіх основних ОС (Android, Microsoft Windows, iOS) одночасно. Обирати контролер для певної консолі краще того ж виробника. Винятком є маніпулятори для Playstation (3, 4) і XBOX ONE, які сумісні також і з іншими платформами.

Мобільний геймінг не стоїть на місці і завдяки сучасним мобільним ОС ви можете використовувати для гри свій телефон. Вибираючи маніпулятор для смартфона, переконайтеся, що ігровий пульт буде коректно працювати спільно з вашим мобільним пристроєм. Телефони та планшети на базі iOS підключаються тільки через Bluetooth, а для пристроїв на базі андроїд підійде і бездротовий контролер, і дротовий маніпулятор. 

Важливим параметром є надійність конструкції самого ігрового пульта, якість виконання окремих елементів, стійкість радіо-з'єднання, міцність дроту тощо. Якщо ви вирішили контролер замовити в інтернет-магазині і не маєте можливості перевірити його особисто до купівлі, то найкращим вибором буде маніпулятор від перевіреного виробника, наприклад:

Є ще кілька важливих деталей, на які варто звертати увагу. Для максимальної зручності використання краще вибирати контролер з прогумованими стіками і виїмками для пальців рук. Роздільна хрестовина краща, щоб уникнути помилкових спрацьовувань. Якщо ви шукаєте кермо, то бажано, щоб воно також було виготовлене з прогумованого матеріалу або шкіри. Звертайте увагу на зазначений кут повороту - чим він більший, тим краще. Наявність зворотного зв'язку у вигляді вібровіддачі додасть реалістичності та посилить задоволення від ігрового процесу.

Ціна на ігровий маніпулятор для комп'ютера, консолі або телефону залежить від безлічі факторів - від якості матеріалу виготовлення до кількості «наворотів» і розкрученості бренду. Прості бюджетні моделі виконуватимуть основні функції, але не дадуть відчуття повного занурення в гру, як просунуті версії, наприклад, бездротовий контролер для плейстейшн DualSense з реалістичною тактильною вібрацією.

Де купити ігровий маніпулятор в Україні

Магазин електроніки Кібернетики пропонує великий вибір маніпуляторів для телевізора, ПК і консолей з гарантією від виробника. Вас приємно здивують ціни на ігрові контролери, а також умови кредитування та регулярні акційні пропозиції. Щоб купити ігрові маніпулятори в Києві або іншому місті України, достатньо під час оформлення замовлення вибрати доставку в необхідний населений пункт, в якому є відділення «Нової пошти». Ви також можете забрати товар за допомогою самовивозу з магазинів, список яких також є на сайті магазину Кібернетики.