Який купити ноутбук для студента: ТОП-5 бюджетних ноутбуків до 15 000 грн
Кібер Рейтингович
39
1 хв.
Початок навчального року це завжди змішані емоції. Комусь радісно від зустрічі з друзями, після літньої перерви, хтось в приємному очікуванні купи знань, які отримає на нових предметах. А для когось — це сумна подія, яка не тільки відриває від лінивого відпочинку, але й б'є по фінансах.
В арсеналі сучасного школяра чи студента, окрім смартфона, завжди є, як мінімум, ще один інструмент, що допоможе впоратись з гранітом науки, — новенький ноутбук. Саме він, як правило, тягне за собою найбільші витрати. Кібернетики ж знають, як зекономити кошти, не переплатити за зайвий функціонал та підібрати недорогий ноутбук, який максимально відповідатиме всім учбовим потребам.
Вмощуйтесь зручніше та підготуйтесь ознайомитись зі списком порад, які зроблять покупку нового лептопа безболісною для гаманця.
Як вибрати ноутбук для студента
Окей, гугл, з чого почати, в пошуку ідеального портативного комп'ютера? Якщо ваш запит «купити ноутбук приємний в роботі, достатньо потужний для навчання та ігор, і щоб батьки не збанкрутували», то серед результатів пошуку звертайте увагу на такі характеристики моделей:
Процесор — мозок твоєї машини
Він відповідає за те, наскільки швидко пристрій думає. Студенту, який не тільки слухає лекції та строчить реферати, а ще й кодить, рендерить відео або грає в ігри, варто розглядати ноутбуки з більш потужним чипсетом. Додатково, радимо звернути увагу на загальну енергоефективність та систему охолодження.
Ми б рекомендували обрати щось із серії Intel Core i3, i5 чи i7 останнього покоління, або ж AMD Ryzen 5 або 7. Перший — більш бюджетний ноутбук, що підійде для базових завдань. Останні, як справжні кібер-спортсмени: швидкі, витривалі і завжди готові до нових навантажень.
Оперативна пам'ять — запорука багатозадачності
Уявімо, що оперативка, це ваш робочий стіл. Чим він більший, тим більше паперів (або програм) ви можете на ньому розкласти. Ноутбук для студента оптимально має містити 8/16 Гб оперативної пам'яті. Це забезпечить ресурси достатні для одночасного написання курсової, перегляду серіалу і скролінгу в браузері, а комп, при цьому, не буде зависати.
Накопичувач — сховище для знань
Простими словами, це кількість мегабайтів на жорсткому диску, де зберігатимуться всі ваші файли, програми, ігри. Сучасні (в тому числі недорогі) ноутбуки найчастіше використовують SSD-накопичувачі. Вони більш витриваліші та працюють значно швидше, ніж звичайні HDD.
Оптимальний варіант — 128/512 ГБ. Це достатньо хороший об'єм, щоб вмістити всі ваші книги, конспекти, презентації та мінідобірку улюблених фільмів. Якщо ж знадобиться ще більше місця, завжди можна докупити зовнішній жорсткий диск.
Екран — портал у світ знань
Дисплей — це та складова, на котрій ми б не радити економити. Оскільки, мова йде про швидкість стомлення від перебування за монітором та загальне здоров'я ваших очей. Інколи процес навчання буває досить інтенсивним та займає купу часу. Підготовка до екзаменів, що триває день і ніч, виснажує апріорі, а неякісний дисплей помножує негативні наслідки.
Найкращий варіант екрана ноутбука для студента — матовий із роздільною здатністю Full HD або навіть 2K. Він не відблискує на сонці та дозволяє чітко розглядати кожну деталь. Частота оновлення — ще один важливий параметр. Чим вона вища, тим плавніше буде зображення, особливо під час ігор. Якщо 60 Гц буде достатньо для переважної кількості завдань, то для геймерства, краще розглянути опції зі 120 або навіть 144 Гц.
Відеокарта — для тих, хто розраховує не лише навчатись
Відеокарта відповідає за обробку графіки. Якщо ви не плануєте купувати ноутбук для розваг, грати в найсучасніші ігри на максимальних налаштуваннях, то вбудованої буде достатньою. Якщо ж ви маєте амбіції геймера, то варто звернути увагу на ноутбуки з дискретними відеокартами від NVIDIA або AMD.
Батарея — більше енергії, більше навчання
Одна з основних характеристик ноутбука для навчання та будь-яких інших цілей — його автономність, можливість максимально довго працювати незалежно від розетки. Шукайте пристрій з ємною батареєю, яка зможе протриматися, як мінімум, весь навчальний день (у кожного він різний).
Дизайн і вага
Ну і звичайно ж, ноутбук має бути красивим (аестетік-пінтерест) та легким (щоб ви не втомились тягати його весь день з собою). Тут все залежить виключно від власного бачення та уподобань.
ТОП-5 бюджетних ноутбуків до 15 000 грн
Вибір недорогого девайса для навчання, це не лише про обмежену кількість коштів. Це, перш за все, про їх раціональне використання та підбір ноутбука для студента без переплати за зайвий функціонал. Пропонуємо п’ять типових моделей, які варто розглядати в якості пристроїв для виконання базових завдань.
Ноутбук HP 250-G9 (8D459ES)
Дизайн девайса досить стриманий, але водночас стильний. Корпус повністю виготовлений з пластику, що майже не залишає відбитків. Ноутбук важко назвати преміальним, але і наш рейтинг не передбачає огляду гаджетів найвищого класу. Попри те, що середня частина клавіатури трохи провисає під час натискання, користувач не почує жодних скрипів. Якість збірки, дійсно, хороша.
Оскільки це недорогий ноутбук для роботи з невибагливими застосунками, виробник вирішив не перевантажувати ціну функцією підсвічування клавіатури. Самі клавіші достатньо зручні, а тачпад працює чітко та без заминок. Пристрій отримав дві спеціальні клавіші миші, які незначно обмежують простір, доступний для самого тачпада. Але рухи пальців добре зчитуються без жодних функціональних проблем.
Екрану, як одній із найвагоміших деталей, приділимо окрему увагу. Гаджет отримав діагональ в 15.6’’ з матовою SVA-панеллю. Остання забезпечує гарну яскравість, контраст та відома своїми хорошими кутами огляду. Модель пропонує роздільну здатність Full HD та стандартні 60 Гц частоти оновлення, співвідношення сторін 16:9 і пристойну загальну якість зображення без зернистості. Комфортний ноутбук як для роботи в Інтернеті, так і перегляду улюблених серіалів.
У базових дисциплінах HP 250-G9 пропонує хорошу продуктивність. Процесор Intel Celeron N4500 та 8 Гб оперативки забезпечують легку мультизадачність, швидке відкриття і плавну роботу застосунків. Звісно, для ігроманів він не підійде. Проте це ідеальний ноутбук для базових програм та навчання, яке не потребує вагомих ресурсів.
При середньому навантаженні, як пошук інформації в інтернеті чи робота з документами, HP 250-G9 гарантує від 5 до 7 годин автономності на одному заряді. Цього має бути достатньо для стандартного навчального дня.
Загалом, це надійний і функціональний варіант, що чудово справляється зі своїми завданнями. Якщо ви студент, який планує купити ноутбук саме для навчання, цей комп точно вартий вашої уваги.
Ноутбук Asus X1500EA-BQ4255 (90NB0TY5-M04PK0)
Йдемо далі! На черзі модель від ASUS у витонченому дизайні та стандартною для категорії ноутбуків до 15 000 грн вагою в 1.8 кг. Пристрій виглядає сучасно і стильно, а тонкі рамки екрана додають йому елегантності. Корпус виконано з міцного пластику і конструкція загалом справляє гарне враження.
Ноутбук має зручну клавіатуру з українською розкладкою. Тачпад працює без зауважень, точно виконуючи дії за жестами користувача. Цифрова частина клавіш розташована з правого боку, що робить комфортною роботу з електронними таблицями, забезпечуючи швидкий та легкий спосіб введення даних. Є навіть сканер відбитків пальців, який працює досить надійно, як для моделі бюджетного ноутбука.
Звук, звичайно, не замінить якісні навушники, але для перегляду фільмів чи онлайн-спілкування цілком достатньо.
Щодо продуктивності, то лептоп здається створено саме для студентських та офісних завдань. Процесор Intel Pentium Gold 7505 базовою частотою 2.0 ГГц (з розгоном до 3.5 ГГц) справляється з усіма повсякденними навантаженнями: робота в браузері, текстові редактори, навіть легкі графічні програми працюють без затримок. Оперативна пам’ять типу DDR4 на 8 Гб та SSD на 512 Гб дозволяють без проблем паралелити процеси та працювати в кількох додатках одночасно.
Ноутбук має майже ідентичний до попередньої моделі екран: діагональ 15.6" роздільною здатністю 1920 x 1080 та частотою оновлення 60 Гц. Єдина суттєва різниця це його тип — IPS. Як правило, вони менш яскраві та насичені, проте користувач отримує кольори наближені до реальних. Під час тестування дисплей досяг максимальної яскравості в 316 ніт, що є достатнім для більшості. Бренд попіклувався про захист ваших очей та додав до програмного забезпечення ноутбука (MyAsus) спеціальний режим використання, що зменшує навантаження на зір.
Asus X1500EA-BQ4255, звісно, недорогий ноутбук і ми не можемо вимагати від нього занадто багато. Однак, якщо порівнювати автономність моделі з іншими представниками даного сегменту пристроїв, вона виявиться не найсильнішою його стороною. Згідно відгуків користувачів, середній показник витривалості на одному заряді до 4 годин. Цього виявиться достатнім, якщо користуватись ноутбуком періодично протягом навчального дня. За інших обставин, доведеться шукати джерело живлення.
Загалом, це гарний варіант ноутбука для студента, який ідеально підійде для лайтових повсякденних завдань.
Ноутбук 2E Imaginary 15 15.6" (NL50GU1-15UA20)
Для охочих підтримати вітчизняного виробника, Кібернетики знайдуть ноутбуки до 15 000 грн і в арсеналі українських брендів, зокрема таких як 2E. Вже звичний для даного цінового сегменту 15,6-дюймовий Full HD-екран підійде для роботи з документами, перегляду контенту чи участі в онлайн-презентаціях. Зображення чітке, кольори насичені, а завдяки покриттю антивідблиск, з ним зручно працювати під прямими сонячними променями.
Не дивлячись на те, що матеріал корпусу складає не лише пластик, але й метал (на ⅔), вага ноутбука становить всього 1.59 кг. Клавіатуру з українською локалізацією та цифровим блоком праворуч зручно використовувати для роботи в офісних додатках.
Під капотом цього бюджетного парубка процесор Intel Pentium Silver N5030, вбудований графічний Intel UHD Graphics 605 та 8 Гб оперативної пам’яті. Подібний технічний набір гарантує плавну роботу програм без зависань та комфортний перегляд відеоматеріалів. Однак, це точно не ноутбук для розваг в стилі GTA 5. Він справляється з усіма базовими завданнями студента на відмінно. SSD-накопичувача на 256 Гб достатньо, щоб забезпечити швидке завантаження системи та встановити стандартний набір учбових програм.
Батарея протримає декілька пар і навіть більше. Виробник обіцяє до 10 годин автономної роботи та наявність чотирьох профілів енергоспоживання: від безшумного до продуктивного.
Загалом, 2E Imaginary 15 — це про продуктивність, компактність та доступну ціну. Недорогий ноутбук, який не хапатиме для вас зірок з неба, але й задовольнить список стандартних потреб студента. Рекомендуємо!
Ноутбук Acer Chromebook CB314-2H Silver
Фішкою наступного бюджетного ноутбука для навчання справедливо буде назвати його витончений дизайн. Пристрій явно створено для максимального комфорту користувача, що знаходиться в пошуку текстового процесора і легкого способу вийти в Інтернет. Покриття у металево-сріблястому кольорі робить цей Chromebook приємним на дотик і створює враження реального алюмінієвого напилення. Хоча це, звісно, не так! Acer CB314-2H повністю пластиковий, тож і вага відповідна — всього 1.5 кг. Модель досить портативна, щоб носити її в рюкзаку та зручно тримається в руці.
Пропонуючи гідну продуктивність у вигляді поєднання процесора MediaTek MT8183, 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 Гб вбудованої, ноутбук ідеально підходить для базових завдань. Великі додатки для монтажу та творчості, як і геймінг, він, звісно, не потягне. Але якщо дотримуватись основ, це одним із найкращих доступних ноутбуків для студента на ринку.
Девайс працює на базі Chrome OS. Для тих, хто не мав справи з Chromebook до цього, це може видатись незручністю. Проте завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу, ви швидко втягнетесь у робочий процес. Вона не така гнучка, як Windows, тому завантаження обмежуються лише тим, що доступно в магазині Google Play. Однак, якщо плануєте купити ноутбук для навчання, а не розваг, цього базового набору програм буде цілком достатньо.
Приємний 14-дюймовий IPS-екран забезпечує хорошу робочу зону та кути огляду, без необхідності регулярно примружитися. За чіткість картинки, відсутність миготіння та яскравість кольорів відповідають роздільна здатність 1920 x 1080 та частота оновлення в 60 Гц. Дисплей моделі отримав комфортну для очей матову поверхню, як і майже всі ноутбуки подібної цінової категорії.
Коли йдеться про час автономної роботи, Chromebook 314 заслуговує бути серед числа найвитриваліших. З яскравістю, встановленою на 50%, комп може пропрацювати до 12 годин на одному заряді. І це приголомшливий результат у розрізі бюджетних ноутбуків.
Acer Chromebook CB314-2H — це доступний і гідний варіант для всіх, хто обирає легкі та портативні ноутбуки для навчання та роботи з файлами. Навіть якщо фінанси обмежені, ньому є все, щоб вам сподобатися.
Ноутбук Asus Chromebook CX1 CX1400CKA-EB0588 Transparent Silver
Пристрій, який закриває п'ятірку найкращих в категорії недорогих ноутбуків для навчання, є універсальним та виділяється своєю розширеною функціональністю. Його з легкістю можна обирати в якості основного робочого помічника, враховуючи запропоновану продуктивність і виконання завдань, що виходять на рамки базових.
Дизайн ноутбука досить простий. Зворотня сторона кришки корпусу із пластика прикрашена великим логотипом Asus та фірмовим знаком Chromebook, який і вирізняє його візуально з-поміж інших стандартних моделей бренду. Компанія стверджує, що ноутбук витримує різноманітні навантаження, завдяки сертифікації військового класу MIL-STD-810H.
Як клавіатура, так і сенсорна панель під нею (тачпад) зручні в користуванні та демонструють швидкий відгук на дії користувача. Пристрій легкий — всього 1.47 кг і мінімалістичний, радимо купити ноутбук для студента саме з подібними параметрами.
Chromebook отримав 14-дюймовий IPS-дисплей в Full HD якості. Екран має трохи товстіші рамки вгорі, тонші — з боків. Внизу є більш товста частина з логотипом Asus в центрі. Дисплей досить яскравий з чітким та контрасним зображенням. На ньому однаково комфортно працювати з документами чи скролити веб-сторінки, так і переглядати відео на YouTube.
Рекомендації самого бренду щодо використання даної моделі ноутбука в школі, говорять самі за себе. Продуктивність процесора Intel Pentium Silver N6000, 8 Гб оперативки типу LPDDR4X та пам’яті на 128 Гб покривають всі потреби у виконанні повсякденних офісних завдань. Щодо інтерфейсу, то він досить зручний, тож його буде досить легко освоїти новачкам.
Якість веб-камери посередня. Проте це характерно для більшості портативних моделей, навіть якщо купити ноутбук з цінового сегменту вище. Що стосується автономності, компанія стверджує, що Chromebook може протриматись 11 годин на одному заряді. Реальний досвід користувачів занижує цей показник до 9 годин, за умов стандартного використання. Цього більш ніж достатньо для повного дня, тому вважаємо його гарним варіантом ноутбука для навчання.
Сподіваємось, що серед запропонованих опцій знайшовся лептоп, що за зовнішнім виглядом та характеристиками один в один співпадає з ноутбуком, який вам захочеться взяти з собою на пари. В іншому випадку, Кібернетики можуть запропонувати ще безліч позицій на будь-який бюджет.
Що оберете ви: ноутбук для базових програм чи потужний для розваг? В каталозі інтернет-магазину легко знайти, порівняти та купити ноутбук для студента-гуманітарія чи технаря. Навіть якщо суми для покупки недостатньо, Кібернетики надають можливість оформлення замовлення в оплату частинами.
Всім легкого і продуктивного навчального року!
16 Вересня 2024, 13:09
Останні статті
Що нового в iOS 18: на які моделі доступне оновлення та як його встановити
Через тиждень, після презентації нового покоління iPhone та моделей розумних-годинників Apple Watch Series 10, купертинівці, нарешті, випустили у велике плавання оновлену версію iOS 18. Ще з моменту презентації на WWDC у червні 2024, деякі користувачі мали можливість випробувати бета-версію операційної системи.
26
5 хв.
Огляд на навушники Airpods Max
Витончений дизайн, унікальна палітра кольорів та найкраща у своєму класі система ANC (активне шумозаглушення). Накладні навушники Apple прикрашають світлини фешн, фітнес блогерів і фітоняшок. Та чи виправдана ціна на Airpods Max і кому, дійсно, варто купити навушники Аірподс Макс у 2024 році? Огляд гаджета, який відповість на ці питання, далі по тексту.
17
5 хв.
iPhone 16 Pro vs iPhone 15 Pro: порівняння смартфонів Apple
Очікувано, презентація нової вже шістнадцятої лінійки Айфон, підігріла не без того активну дискусію: що ж краще — залишитись на iPhone 15 Pro і нічого не втратити чи купити iPhone 16 Pro та відчути реальні переваги більш потужного смартфона.
136
5 хв.
Що нового в iPhone 16: розбір новинок від Apple
Що ж підготувала для нас яблунева компанія? Чи сяяли наші обличчя від побаченого та коли ж нарешті можна буде купити iPhone 16? Розповідаємо далі по тексту.
953
7 хв.
Який купити смартфон для дитини у 2024 році
А ви пам'ятаєте свою реакцію на перший власний телефон? Це точно було на стільки ж феєрично, як виграш джекпоту! Бо тепер не потрібно клянчити гаджет в дорослих, щоб пограти в улюблену гру чи позависати в месенджері з однокласниками. Ось вона - особиста мобілка для важливих переговорів про домашку, чатиків з друзями та спільних фото. Ви тримаєте її в руках і в це неможливо повірити перші 5 хвилин…Незрівнянні відчуття, які стовідсотково переживатиме і ваша малеча в очікування свого мобільного первістка.
233
10 хв.