Як вибрати зарядну станцію, що закриє всі потреби під час блекауту?
Кібер Рекомендович
657
5 хв.
Звісно, хотілося б, щоб будь-яка покупка в нашому житті форсилась виключно позитивними факторами. «Замовлю тєлік побільше, бо цей замалий для моєї нової вітальні, а потужний обігрівач придбаю, щоб насолоджуватись затишними вечорами на балконі. А ось ця портативна зарядна станція відмінно підійде для вечірок на природі.»
Проте, нова реальність диктує нові правила шопінгу та виживання. І останній девайс з вищеперелічених тепер асоціюється виключно з можливістю задовольняти базові потреби в домашніх приладах, що живляться електроенергію.
Із загостренням ситуації зі світлом, зарядні станції в Україні стали рятівним колом для сотень тисяч користувачів. Проте, не всі вони змогли обрати саме той акумулятор, який на 100% задовольнить їх потреби. Хтось турбувався, що не встигне купити електростанцію через підвищений попит, тому обирав для зарядки перше, що знайшлось. Інші ж просто орієнтувались на мейнстрімну назву Екофлоу та купували те, що й всі.
Магазин електроніки Кібернетики вирішили розставити всі крапки та, з урахуванням блекаутного досвіду користування енергоносіями, надати власні поради щодо вибору ефективного джерела живлення.
Що таке зарядна станція
Для тих користувачів, які до цього мали справу максимум з повербанком (хоча тут теж непросто розібратись), варто уточнити що саме ми маємо на увазі, коли говоримо «портативна зарядна станція».
По суті, це місткий акумулятор — накопичувач енергії, який в змозі забезпечити ефективну віддачу заряду протягом необхідного часу. Правильно підібраний пристрій здатен заряджати оселю під час вимушених відключень та зробити непомітними всі пов'язані з цим незручності.
Портативна електростанція підживить як всю квартиру (в т.ч. розетки), так і окремі електродевайси, бо має купу портів/роз'ємів. Тож в перспективі вона стане незамінним супутником для любителів кемпінгу та сімейних автоподорожей.
А якщо обрати модель, що відновлює заряд за рахунок сонячної енергії, то взагалі не доведеться моніторити графіки ДТЕКу.
Що заряджає зарядна станція
Енергія, накопичена девайсом у вигляді постійного або змінного струму, може використовуватися для живлення всього будинку. Ваш телевізор, комп, холодильник чи інші кухонні прилади, бойлер, система освітлення, дрібні гаджети — все це працюватиме у звичному режимі разом з потужною зарядною станцією, коли стандартне підключення вийде з ладу.
Як вибрати зарядну станцію
На перший погляд, для визначення потрібного розміру портативної електростанції необхідно, як мінімум, мати науковий ступінь з математики чи фізики. Однак, на практиці, все набагато легше, особливо якщо ви вже мали справу з покупкою будь-якого іншого акумулятора чи зарядки для смартфона.
Наша ціль — купити зарядну станцію, яка повністю або частково (тут виключно за вашим бажанням) покриє потреби в електроенергії. Ось декілька простих кроків, які допоможуть вирахувати споживання приладів, які конче необхідні 24/7, та потужність джерела живлення, що без труднощів їх потягне:
Складіть свій топ гаджетів, які мають працювати під час відключення.
Пропало світло, до того, як ви встигли приготувати собі сніданок/обід/вечерю (електроплита, гриль, мультиварка, кавоварка), навести марафет (фен, стайлер, електробритва) або ж взагалі посеред віддаленого робочого дня (ноутбук, комп'ютер, смартфон, настільна лампа)? Все це не проблема для власника потужної зарядної станції.
Щоб жоден ДТЕК не зіпсував ваш настрій та плани, складіть список девайсів, які постійно або тимчасово потрібно заряджати в години блекауту. Якщо дрібна побутова техніка потребує мінімального споживання енергії портативної електростанції, то холодильники, бойлери чи кондиціонери виснажуватимуть заряд акумулятора набагато швидше.
Нас цікавлять абсолютно всі пристрої, що забезпечать комфортне перебування вдома без суттєвих обмежень, та їх очікуваний час роботи.
2. Порахуйте загальну необхідну потужність
Цей етап передбачає визначення потужності пристроїв зі складеного списку. Для цього, як правило, потрібно заглянути в технічний паспорт девайса або знайти відповідну відмітку на самому приладі.
Якщо ж ні того, ні іншого знайти не вдалось, скористайтесь будь-яким онлайн-калькулятором енергоспоживання або загальними значеннями, які легко знайти в мережі. Зокрема, потужність сучасних моделей холодильників становить 0,1-0,2 кВт·год, комп'ютерів — 0,065-0,45 кВт·год, телевізорів — 0,08-0,14 кВт·год.
Номінальна потужність відрізняється від фактичної через нерівномірність напруги в мережі. Саме тому допускається використання приблизних значень. Після збору інформації по кожній з позицій, яку потрібно заряджати включаємо звичайне додавання та підсумовуємо потужності, щоб отримати загальний показник.
3. Оцініть електростанції за потужністю
На попередньому кроці ви отримали еталонні дані, від яких потрібно відштовхуватись під час вибору мега-зарядки для дому. Оцінка характеристик самої зарядної станції дасть можливість визначити час її роботи з вашими пристроями.
Значення у Вт·год вказує, скільки електроенергії може накопичувати обране вами джерело живлення. Закономірно, що чим вище це число, тим більший запас енергії та триваліший час заряджання вашої техніки.
До прикладу, акумулятор ємністю 700 Вт·год забезпечить заряд для функціонування пристроїв, що в сумі споживають 100 Вт, протягом 7 годин. Одночасне використання девайсів сумарною потужністю 700 Вт виснажить електростанцію за 1 годину.
За об'ємом портативні зарядні станції можна розділити на наступні категорії:
100-200 Вт·год (мінімальні). Це ваш варіант, якщо вам достатньо заряджати дрібні гаджети: смартфони, планшети, смарт-годинники та модеми. Ідеальні зарядні станції для енергопідтримки під час короткотривалих відключень;
300-600 Вт·год (середні). Витриваліша опція, яка підійде як для живлення ноутів, систем освітлення, так і використання дрібної побутової техніки. Портативні електростанції цієї групи можна назвати золотою серединою за функціоналом та ціною;
600-1000 Вт·год (великі). Потужна зарядна станція, що підійде для користування більш серйозною технікою, як телевізор чи холодильник. Вона гарантує триваліший час зарядження, тож на неї можна покластись протягом довгих відключень електроенергії;
більше 1000 Вт·год (дуже великі). Подібну модель електростанції хочуть всі. Бо нею можна заряджати більшість побутових приладів. Однак, якщо ви плануєте скромне споживання, не бачимо необхідності переплачувати за покупку такого джерела живлення.
Етеншн! Перш ніж купити зарядну станцію, врахуйте, що потужність її акумулятора має бути більшою за розраховане вами загальне значення.
4. Перевірте вихідну потужність
Ще одне поняття, в якому вам варто розібратись. Потрібно впевнитись, що зарядна станція може покрити потреби в максимальній потужності найвибагливішого девайса зі списку.
Вона категорично не має перевищувати вихідну потужність пристрою, до якого ви під'єднується. Тобто, якщо ви плануєте заряджати прилад, що споживає 800 Вт, знадобиться портативна електростанція з показником вихідною потужності не менше 800 Вт.
5. Порівняйте варіанти зарядних станцій на ринку
Окрім ключових аспектів роботи, варто звернути увагу на додаткові функції електростанцій, які також можуть бути вирішальними під час роботи. Сюди віднесемо:
вагу, яка безпосередньо впливає на портативність девайса;
наявність вбудованих розеток, портів, роз'ємів в бажаній кількості та потрібного типу, необхідних під час заряджання;
тип акумулятора, що впливає на безпеку користування, довговічність та загальну продуктивність;
функцію паралельної зарядки, яка дозволяє заряджати станцію одночасно з живленням приладів;
наявність захисту від перегріву, перепадів напруги;
якість конструкції, матеріали корпусу;
швидкість заряджання самої зарядної станції;
можливість відновлення заряду за рахунок сонячних батарей тощо.
Наразі ринок зарядних станцій в Україні представлений низкою моделей від бюджетних до флагманських. Тож обрати є з чого!
Яка найкраща зарядна станція
Коли українці зрозуміли, що ситуацію не врятувати звичним повербанком, їх однозначним фаворитом серед брендів стали портативні електростанції EcoFlow. Це компанія, яка зосереджує виробництво в США та Китаї.
Потужні електростанції Екофлоу доводять свою профпридатність тисячами позитивних відгуків від користувачів, а сама назва «EcoFlow» для багатьох вже стала загальним поняттям, як джип чи ксерокс тільки в світі енергоносіїв. Це якість зарядки перевірена тотальним блекаутом, що демонструє гарну продуктивність та час роботи.
Однак, так було на початку! Протягом всього періоду енергетичної кризи ринок насичувався, тестував, відбирав та додавав нові моделі пристроїв, в пошуках найкращої зарядної станції. Зокрема, до альтернативних брендів, електростанції котрих можна наразі купити в інтернет-магазині Кібернетики, належать:
українська 2E,
американська Bluetti,
китайські Green Keeper, Choetech, Romoss тощо.
Це девайси, які не поступаються якістю, та забезпечують надійне живлення.
ТОП-9 зарядних станцій у 2024 році
Наш особистий рейтинг найкращих зарядних станцій:
Де купити зарядну станцію
Магазин електроніки Кібернетики пропонує великий вибір пристроїв для зарядки за вигідними цінами. На сайті представлені позиції електростанцій, які можна замовити з миттєвою доставкою, або ж забронювати попередньо (через підвищений попит та обмежену кількість поставок). В якості приємного бонуса, кожна покупка супроводжується нарахуванням кешбеку.
Все ще потребуєте допомоги у виборі зарядної станції? Чекаємо на ваші запитання в чат-бот та дзвінки за номером підтримки 0800-33-26-96.
05 Липня 2024, 12:07
Останні статті
Огляд Xiaomi Redmi 14T
Втомлені від завищених цін на флагмани? Xiaomi пропонують гідну альтернативу — смартфон Xiaomi Redmi 14T, що не просто повторює успіх попередніх преміум-моделей, а й піднімає планку для середніх за прайсом пристроїв. Завдяки покращеним камерам в співпраці з Leica, потужному процесору та якісному екрану, новинка легко конкурує з типовими моделями на ринку. Проте як покаже себе Xiaomi Redmi 14T на практиці? Та чи дійсно це найкращий телефон Xiaomi? Чи в змозі він дати фору багатьом флагманам? Огляд Xiaomi Redmi 14T від магазину електроніки Кібернетики розставить всі крапки. Ми розповімо про власний досвід користування пристроєм, щоб підтвердити або ж розвінчати міф про топовий смартфон Xiaomi як за ціною, так і якістю.
79
7 хв.
Що подарувати чоловіку на день народження: ТОП ідей для подарунків чоловіку
Що подарувати хлопцю на день народження, річницю, Новий рік та інші свята? Це питання турбує багатьох дівчат. Та відповідь насправді проста - найкращий подаруночок це ви, тож просто купіть собі нову сукенку, адже подарунок завжди має бути у гарній обгортці. Звісно, це жарт. Ми зібрали найкращі ідеї подарунків чоловікові, щоб він був у захваті і користувався із задоволенням.
130
5 хв.
Огляд Motorola Edge 50 NEO: кращий серед смартфонів Android
Огляд Motorola Edge 50 NEO від першої особи без прикрас далі по тексту. Враження про Motorola Edge 50 NEO починає формуватись буквально з першого дотику.
88
7 хв.
Огляд Samsung Galaxy S24 FE: новий флагман від Samsung
Як і належить еталонному девайсу лінійки з приставкою FE (Fan Edition), Galaxy S24 FE — смартфон, що створений з урахуванням всіх побажань найвідданіших представників фанатської бази Самсунг. Гаджет об'єднав в собі переваги флагманських моделей з хорошою камерою, запропонувавши при цьому більш доступну ціну.
120
8 хв.
Який смартфон Xiaomi купити у 2024 році
Помилково вважати, що найдешевші смартфони Ксяомі будуть примітивними «дзвонилками», які соромно діставати з кишені. Навпаки, компанія подбала про те, щоб навіть найпростіші моделі задовольняли вимогам сучасного користувача, і ми це продемонструємо на представлених далі прикладах.
297
9 хв.
Який купити ноутбук для студента: ТОП-5 бюджетних ноутбуків до 15 000 грн
Початок навчального року це завжди змішані емоції. Комусь радісно від зустрічі з друзями, після літньої перерви, хтось в приємному очікуванні купи знань, які отримає на нових предметах. А для когось — це сумна подія, яка не тільки відриває від лінивого відпочинку, але й б'є по фінансах.
76
6 хв.