ТОП девайсів, які знадобляться під час блекауту або підготовка до зими 2023-2024!

author-icon

Кібер Рекомендович

112

8 хв.

Зміст

1

Вступ

2

Повербанки

3

Генератори

4

Зарядні станції

5

Портативні сонячні зарядні станції

6

Висновок

Ніч, яка місячна, зоряна, ясная! Видно, хоч голки збирай… Шкода, що ця штука працює лише в піснях! Романтика ночей, освітлених виключно місячним сяйвом, так собі перспектива, за умови, коли смартфон вже в оф-режимі, сідає батарея на ноуті та ніде підзарядити ні планшет, ні навушники.

Забув, як виглядає інтер'єр орендованої квартири, бо вже третій день твій графік не співпадає з графіком включення світла? До болі знайомий муд зими 2022-2023 року. Різниця тільки в тому, що тепер ми озброєні попереднім досвідом, і точно знаємо, як готуватись до прийдешніх блекаутних обставин - як вдень, так і вночі.

«Та до холодів ще далеко» - скажеш ти. А ми відповімо: «Запасайся зарядними пристроями зараз, поки знижені ціни!»

Тож, далі поговоримо про мастхев-девайси, які прийдуть на поміч в побуті, роботі та веденні бізнесу в час тотальної економії електроенергії.

Повербанки 

Ця штука вже давно стала незамінною, навіть за умов, коли всюди 24/7 працюють розетки. Та, з приходом в наше життя поняття «віялові відключення електроенергії», повери додали ще 90 левелів до своєї практичної цінності!

Обираючи цей зарядний пристрій: 

 • розрахуй яку кількість девайсів плануєш заряджати загалом та одночасно,;

 • визначся з періодичністю заряджань, бажаними об'ємом та необхідним типом портів (їх кількістю).  

  Нічого складного! Просто, загляни в характеристики свого смартфона - якщо ємність його аккумулятора 5000 мАг, то банка на 15 000 мАг триматиме три його повних заряди! Сюди ж приплюсуй аналогічні показники ємності додаткових гаджетів, які можуть знадобитись - планшет, смарт-годинник, електронна книга, навушники, допоміжні джерела освітлення тощо.

Як не крути, проте місткість повербанку прямопропорційна його вазі та розміру. Тож, для мобільності рекомендуємо мати з собою більш скромний «кишеньковий» варіант, якого вистачить, щоб підзарядитись по дорозі додому чи на роботі. А ось габаритний повербанк із запасом енергії на 20 000-30 000 мАг тримай постійно зарядженим вдома.

Можеш вбити двух зайців одним пострілом і замовити повербанк з вбудованим ліхтариком (так, таке вже також придумали) - він реабілітує твої девайси і підсвітить шлях в непроглядній темряві.

Генератори

Якщо ти власник затишної кав'ярні, на тобі апріорі лежить відповідальна місія - щоранку рятувати настрій тих жителів міста, які просиділи всю ніч без світла!

Тож, тобі не можна зупинятись (нєа, ні за яких умов)!

Звісно, повер теж потрібен, але для підтримки життєдіяльності в масштабах ведення бізнесу знадобиться більш суттєве джерело живлення - генератор.

Щоб визначитись з моделлю зарядного пристрою, яка впевнено потягне твої об'єми (під час відключень), зроби наступне:

 1. Склади список електричних пристроїв, які плануєш юзати з увімкненим генератором: кавоварка, холодильні камери, мікрохвильовка, освітлення, роутери, інша побутова техніка. 

 2. Визнач споживану потужність (вати) або ток (ампери, щоб перетворити їх на вати помнож ток на напругу) для кожної одиниці з попереднього пункту. Здебільшого ця інфа вказана на самому девайсі або в його технічних характеристиках.

 3. Тепер оцінюємо (якщо це можливо, або беремо по максимуму) час роботи кожного девайсу - скільки годин буде працювати кавоварка чи обігрівач в приміщенні, як довго залишиться ввімкненим світло.

 4. Найскладніше: беремо калькулятор, множимо години роботи кожного пристрою на його потужність та плюсуємо всі результати - отримана сума вказує на сумарне споживання, яке повинен забезпечити зарядний пристрій.

 5. Накидуємо до отриманого числа певний запас - 10-20%. Так ми заздалегідь потурбуємось про те, щоб генератор міг впоратися з можливими піковими навантаженнями або зростанням споживання. 

Для прикладу: якщо в купі всі пристрої в закладі потребують 7000 ватт, і ми домовились додати ще 20% на всяк випадок, то кінцева потужність генератора повинна бути близько 8400 ватт.

Додатково, зверни увагу на такі параметри, як: тип пального (бензин, дизель, газ), рівень шуму, габарити. 

Памятай про безпеку: девайс має встановлюватись виключно в місці з належною вентиляцією, щоб не зашкодити оточуючим! 

Зарядні станції 

Критично необхідна річ як для тих, хто працює віддалено, так і для тих, хто не має прив'язки до місця, проте побоюється залишитись без базового комфорту під час тотального блекауту та віддає перевагу екологічним джерелам живлення.

Якщо до цього моменту ти уявлення не мав, що таке зарядна станція, то висловлюючись простими словами - це величезний повербанк. Звичайний зовнішній акумулятор, проте з вагомою перевагою - наявність розетки на 220 Вт. А це значить, що ноутбук буде заряджено, а вечеря приготована не при свічках, а зі звичним освітленням. 

Яку ж станцію обрати? Алгоритм схожий з попереднім: рахуємо що та скільки будемо заряджати під час відключень, щоб визначитись з верхньою межею можливостей зарядного пристрою. 

Припустимо, що найвимогливіший девайс твої квартири споживає 1400 Вт. Обирай зовнішній акумулятор, потужність якого перевищує це значення (2400 Вт буде ок!).

Потім співставляємо отримані дані з показником Вт*год обраної моделі. Чим він більше - тим більше навантаження може витримати станція.

Якщо розраховуєш на підживлення ноутбуків, мобільних та портативних гаджетів, то можеш впевнено обирати моделі до 1000 Вт  - їх буде достатньо.

У випадку, коли душа бажає свята і є палке бажання не обмежувати себе у використанні побутової техніки в період блекауту, обирай станції від 5000 Вт, що здолають стрибки напруги до показника в 2 рази большого.

Додатково оцінюємо час та можливі способи поповнення заряду станції, кількість портів та додаткові плюшки зарядного пристрою, які можуть знадобитись.

Портативні сонячні зарядні станції

В результаті масованої ракетної атаки самі знаєте кого 23 листопада 2022 року, 55% споживачів у м. Києві були примусово занурені в темряву. Поки ця нація повністю не щезла з лиця землі (на жаль), уявімо, що їм вдасться зробити це знову - залишити нас без електроенергії.  Це лишає вірогідність затяжного блекауту, до якого ти можеш бути не підготовленим, навіть, якщо маєш повербанк. Бо його ж також треба десь заряджати!

Вихід є - портативна сонячна зарядна станція! Ця річ живиться енергію природи, тож ти ще й зекономиш.

Ось кілька факторів, на які варто звернути увагу, щоб отримати максимальну користь від покупки сонячної батареї:

 1. Потужність панелей - чим вона вища, тим більша швидкість зарядки твоєї техніки за наявності сонячної погоди. Проте, це також впливає як на вагу, так і на ціну девайсу в сторону збільшення.

 2. Кількість, тип (USB-A, USB-C тощо) портів та їх сумісність з пристроями, які плануєш заряджати. А ще сонячна батарея може мати стандарти швидкої зарядки - перевір чи знадобиться ця фіча тобі.

 3. Деякі види подібних портативних зарядних станцій оснащені літій-іонними батареями, які можуть накопичувати енергію вночі або в умовах хмарності. Це мега-корисно! Ніхто не знає чи буде щедрою на сонячні промені зима 2023.

 4. За наявності вбудованої батареї, оцінюємо її ємність, щоб розуміти чи вистачить заряду для твого смартфону або інших гаджетів. 

Опціонально розглянь додаткові функції сонячної батареї - водонепроникність, віддалене керування тощо, а також її габарити чи вагу.

Висновок

Вовків боятися - в ліс не ходити! Але ти точно нічого не боїшся, бо подібна інфа посеред літа може цікавити лише сміливого стратега, який готується до будь-яких світлових сценаріїв.

Все зрозумів та все ще складно визначитись з моделлю зарядного пристрою чи його ємністю? Приходь до «Кібернетики» або телефонуй 050-853-23-83, ділись, що хочеш заряджати, та отримуй дієві підказки від експертної команди. 

Економ світло в квартирі та бережи його в собі!

03 Січня 2024, 13:01

Останні статті

Який Айфон найдовше тримає батарею.webp

Який iPhone найдовше тримає батарею?

Тож цей день настав! Досліджуємо який айфон найдовше зможе відтворювати твої улюблені аудіотреки/відеокліпи та хто очолює топ за витривалістю акумулятора. Порівняймо роботу найпопулярніших моделей iPhone до хвилин — від найновіших до попередніх версій, та дізнаємось у кого ж краща батарея, за умов щоденної помірної чи інтенсивної активності — 4 і 7 години/день відповідно.

author-icon

Кібер Всезнайович

15 Лютого 2024, 14:02

64

5 хв.

ТОП 10 смартфонів з потужною батареєю.webp

ТОП 10 смартфонів з потужною батареєю

Кібернетики зібрали рейтинг смартфонів, які, не дивлячись на рівень навантаження, покажуть не лише гарну продуктивність за загальними характеристиками, але й автономність та стійкість батареї. Чесно про переваги та недоліки моделей від бюджетних до вищих за ціною далі по тексту.

author-icon

Кібер Рейтингович

13 Лютого 2024, 08:02

104

7 хв.

Топ 5 кращих планшетів для дітей.webp

Який планшет купити дитині?

Слідуючи сучасним тенденціям, поговоримо про гаджет, що став звичним як для дітей від 3 років, що тільки починають пізнавати світ, так і для школяра, заваленого купою домашки — планшет для дитини. Хтось помилково сприймає його як гаджет для ігор та ютуб-розваг, що не несе жодної користі, а лише відволікає малечу від корисної рутини. Хочемо розвіяти ці міфи! Ці рекомендації для батьків, які вирішили підійти до вибору планшета для навчання дитини з розумом, оцінюючи всі переваги та недоліки.

author-icon

Кібер Рекомендович

13 Лютого 2024, 08:02

94

4 хв.

Топ бюджетних смартфонів 2024.jpg

Найкращі бюджетні смартфони 2023 року: сплачуй до 7000 грн

Бажання 90% покупців - тримати в руці сучасний флагманський девайс - реально стильний дизайн, потужна начинка, яскравий екран, крутецька камера, купа пам'яті та додаткових плюшок, більшою частиною з яких, власне, ніколи не користуєшся. Якби ж не одне «але» - ціна. Великі бренди, що є актуальними на ринку, розуміють це як ніхто. Тому, у гонитві за продажами і лояльністю клієнтів, шукать кращі рішення для більш економного втілення бажань споживача. Доказом цього є присутність на ринку смартфонів за прайсом, що не перевищує 7000 грн, про які ми розкажемо нижче.

author-icon

Кібер Рейтингович

09 Лютого 2024, 13:02

164

5 хв.

ТОП 5 дитячих планшетів.webp

ТОП 5 кращих планшетів для дітей

Якщо ти натрапив на цю статтю ти, як мінімум, вагаєшся з вибором моделі, проте точно впевнений в його необхідності. Тому тримай рейтинг найкращих планшетів для дитини з ідеальним співвідношенням характеристик та ціни. Планшет — це крута автономна та інтерактивна річ, яка в сучасному світі є не тільки інструментом для ігор та перегляду відео, але й незамінна для навчання і розвитку творчих здібностей.

author-icon

Кібер Рейтингович

08 Лютого 2024, 12:02

94

5 хв.

Як обрати ігровий ноутбук.webp

Як обрати ігровий ноутбук? Основні критерії вибору ноутбука для геймера

Спираючись на багаторічний досвід кібер-фелімі, ділимось порадами, керуючись якими ти з легкістю знайдеш свій найшвидший, потужний ноут.

author-icon

Кібер Рекомендович

07 Лютого 2024, 15:02

82

5 хв.