Огляд Samsung Galaxy A55: що нового?
Кібер Оглядович
1918
6 хв.
Успіх смартфона Galaxy A54 змусив Самсунг докласти зусиль аби наступна модель ряду, як мінімум, відповідала рівню його попередника. Серія A5х не без підстав вважається однією з найпопулярніших мобільних лінійок компанії. Тож ще до моменту появи детальних оглядів на A55 більшість користувачів були впевнені, що на них чекає плюс один якісний девайс середнього класу на базі Android.
І не дарма! Пристрій отримав першокласну збірку від Samsung, потрійну систему камер та вражаючу якість звуку.
Кібернетики теж протестували роботу гаджета та готові поділитись, які з характеристик А55 дійсно заслуговують пʼятизіркової оцінки, а які пасуть задніх.
Дизайн
Спочатку може здатись, що зовнішній вигляд смартфона майже не зазнав змін. Однак, це зовсім не так.
По перше, Galaxy A55 — це перше покоління в серії Samsung A5x, в корпусі якого повністю відсутній пластик. Завдяки новій алюмінієвій рамці, пристрій не тільки виглядає, але й відчувається як дорожчий флагман S24 чи S24 Plus.
Дизайн вирізняється приємною текстурою, матовим ефектом уздовж металевого корпусу та полірованою секцією навколо кнопок гучності і живлення. Модель доступна у чотирьох кольорах:
темно-синій (Awesome Navy);
бузковий (Awesome Lilac);
блакитний (Awesome Iceblue);
лимонний (Awesome Lemon).
Вага девайса — 213 гр, товщина — 8,2 мм. Samsung Galaxy А55 оснащено склом Gorilla Glass Victus+ та сертифікатом захисту від води та пилу рівня IP67. Це однозначно додає впевненості під час користування та мінімізує кількість подряпин чи інших ознак зносу.
Комусь може здатись, що пристрій трохи незручно тримати через гострі краї та плоску задню панель. Однак користувачі, які звикли відразу одягати на смартфон захисний чохол, навіть не помітять цього нюансу. В іншому, A55 — комфортний девайс з добре продуманим розташуванням кнопок та зчитувача відбитків пальців.
Екран
Дисплей моделі майже не зазнав суттєвих оновлень, проте вони все ж були. Обираючи нове покоління смартфона, користувач так само отримує:
Super AMOLED зображення в роздільній здатності 2340 x 1080;
підтримку HDR 10+;
до 1000 ніт яскравості (за результатами тестів, навіть більше);
частоту оновлення 120 Гц (однак цього разу вона адаптивна та зменшує значення до 60 Гц для збереження енергії).
Головною відмінністю в параметрах екрана є розмір — 6,6’’ проти 6,4’’ на A54. До покращень також віднесемо калібрування кольорів. Тепер вони набагато точніші, порівняно з попередником.
Досвід користування дисплеєм Galaxy А55 є досить позитивним. На ньому однаково приємно як переглядати YouTube-контент, так і грати в мобільні ігри. Навіть в яскраво-сонячний день, ви з легкістю переглядаєте вміст екрана, не напружуючи очі.
На жаль, Samsung проігнорував сучасні тенденції до зменшення рамок на панелі. Крім нижньої, яка дещо зменшилася в розмірах, всі інші залишилися незмінними. Однак це не заважає забезпечувати A55 загальний ефект занурення в атмосферу перегляду.
Продуктивність
Galaxy А55 отримав новий чіпсет Exynos 1480. Базуючись на попередньому поколінні, він покращив показники роботи гаджета у всіх напрямках, а тому числі і в енергоефективності. Але про неї розповімо трішки пізніше.
Базовий об'єм оперативної пам’яті, яку ви отримаєте — 8 Гб. І це досить непоганий стрибок, у порівнянні з торішніми 6 Гб оперативки.
Щодо внутрішнього сховища, Samsung надає можливість обрати між двома конфігураціями пам'яті — 128 і 256 Гб. За необхідності, збільшуйте обсяг до 1 Тб за допомогою картки microSD.
Смартфон подолав декілька батлів League of Legends: Wild Rift без проблем із перегрівом, падінням частоти кадрів чи затримок. Гра автоматично встановлює середні налаштування графіки із частотою 60 кадрів/сек. За бажанням їх можна змінити на вищі, проте, в такому випадку, не виключено, що пристрій може перегрітися або примусово вимкнути гру.
Крім геймінгу-досвіду, процесор A55 в парі з показниками пам'яті забезпечує достатню плавність в роботі — як під час звичного переміщення по інтерфейсу, скролінгу соціальних мереж, так і запуску застосунків.
Автономність
Компанія Samsung стверджує, що батареї Galaxy А55 місткістю 5000 мА·г вистачить на 2 дні роботи без підзарядки. Проте, на практиці, показник залежить виключно від інтенсивності користування телефоном.
Смартфон використовує акумулятор, аналогічний моделі попереднього покоління. Проте, завдяки зміні процесора, витривалість А55 вийшла на новий рівень:
активне використання протягом дня — 13 год 27 хв;
в режимі розмови — 37 год;
геймінг — 7 год 18 хв;
інтернет скролінг — 11 год 40 хв;
перегляд відео — 18 год 53 хв.
І це свідчить, що Exynos 1480 ідеально справляється із енергоефективністю.
Пристрій оснащено швидкою зарядкою, проте Galaxy A55 все ще покладається на 25-ватний протокол Power Delivery, який вважається не конкурентоспроможним у подібній ціновій категорії. Для завершення повного циклу заряджання знадобиться 1 год 3 хв. А за пів години вдасться відновити до 55% енергії.
Із мінусів, до яких всі звикли: відсутність зарядного пристрою у коробці та підтримки бездротової зарядки.
Камера
Samsung Galaxy А55 отримав модуль із трьох камер:
основна — 50 Мп;
ультраширока — 12 Мп;
макро — 5 Мп;
Фронталка залишилась на рівні 32 Мп і гарантує створення гарних знімків із достатньою різкістю та реалістичними кольорами.
Незважаючи на заявлений показник роздільної здатності головного об’єктиву, на виході ви отримуєте 12,5-мегапіксельні зображення. Так працює технологія бінінгу (об’єднання пікселів), яка значно покращує якість фото. Проте, за бажанням, можна ввімкнути режим, який задіє усі 50 Мп на повну. В такому випадку, доведеться заморочитися зі світлом — його має бути досить багато.
Galaxy A55 робить нічні знімки, які впевнено можна назвати одними з найкращих серед телефонів за подібну вартість. Кольори виглядають реалістично, без надмірного освітлення та з гарною деталізацією. Робіть фото на пам'ять, редагуйте його в один клік або створюйте з нього креативний стікер.
Оскільки, смартфон так і не отримав телефотокамеру, можливості користувача обмежені цифровим зумом. Саме цей нюанс засмучує фанатів А-серії від Samsung найбільше.
Серед основних характеристик камери Galaxy А55 в режимі запису відео виділимо наступні:
формати 4K/30 кадрів в секунду або 1080p/60 кадрів в секунду;
хороша стабілізація;
можливість перемикатися між основним та надшироким об'єктивом під час зйомки в 4K/30 кадрів в секунду.
Програмне забезпечення
Смартфон працює на базі операційної системи Android 14 із оболонкою Samsung One UI 6.1. Виробник обіцяє оновлення системи безпеки протягом наступних 5 років. Звісно, зобов’язання не такі тривалі, як для флагманської S-серії, проте все одно достатньо хороші як для телефону подібної вартості.
Інтерфейс One UI інтуїтивно зрозумілий та логічний у використанні. Єдине, що може знадобитись це досить велика кількість початкових налаштувань: від вибору опцій керування жестами до активації Alway-on-display, зміни стандартних мелодій для сповіщень та купи іншого на ваш смак.
Комплектація
На жаль, це не огляд мобільного девайса одного зі щедрих китайських виробників. Бо на відміну від останнього, південнокорейський бренд слідує прикладу світових лідерів ринку та значно мінімізує кількість складових в упакуванні.
Ось що Samsung поклав до коробки Galaxy А55:
смартфон;
кабель USB;
інструкція користувача;
гарантійний талон;
голка для SIM.
Зарядний пристрій, чохол та захисне скло доведеться купувати окремо.
Переваги та недоліки
Що нам подобається в Samsung Galaxy A55:
преміальний дизайн;
екран, на якому комфортно читати навіть при яскравому освітленні;
конструкція, що гарантує міцність, водо- та пило- стійкість, скло Gorilla Glass Victus+ та алюмінієва рамка;
вдалі конфігурації пам'яті;
збільшений обсяг час автономної роботи;
камера, що гарантує крутий рівень зйомки;
гарні температурні показники процесора, за умов різного рівня навантажень;
якість звуку, за рахунок гучних стерео динаміків;
користувацький інтерфейс One UI 6.1 на базі гнучкого Android з підтримкою оновлень до 5 років.
Що нам не подобається в Samsung Galaxy А55:
повільна зарядка, на відміну від конкурентів даного цінового діапазону;
відсутність зарядного пристрою в комплекті;
товсті рамки дисплея;
немає телефото обʼєктива;
неквапливий зчитувач відбитків пальців;
досвід користування майже ідентичний з більш бюджетним Galaxy A35.
Висновок
З точки зору надійності програмного забезпечення, міцності конструкції, продуктивності камери та загальної віддачі, модель Galaxy A55 — це, безумовно, розумна покупка.
Чи можна вважати смартфон найкращим мобільним девайсом від Samsung, який ми бачили? Однозначно, ні. Але він входить до числа пристроїв, на який можна покластись. Чи можна назвати його найкращим серед Android-представників у своєму ціновому сегменті? Тут все залежить виключно від характеристик, які є важливими та пріоритетними для користувача.
Купити Самсунг А55 або будь-який інший офіційний гаджет бренду можна в інтернет-магазині Кібернетики. Швидка обробка замовлень та доставка в будь-яке місто по території України. А ще гарантоване нарахування кешбеку за кожну покупку!
28 Травня 2024, 08:05
Останні статті
Огляд Xiaomi Redmi 14T
Втомлені від завищених цін на флагмани? Xiaomi пропонують гідну альтернативу — смартфон Xiaomi Redmi 14T, що не просто повторює успіх попередніх преміум-моделей, а й піднімає планку для середніх за прайсом пристроїв. Завдяки покращеним камерам в співпраці з Leica, потужному процесору та якісному екрану, новинка легко конкурує з типовими моделями на ринку. Проте як покаже себе Xiaomi Redmi 14T на практиці? Та чи дійсно це найкращий телефон Xiaomi? Чи в змозі він дати фору багатьом флагманам? Огляд Xiaomi Redmi 14T від магазину електроніки Кібернетики розставить всі крапки. Ми розповімо про власний досвід користування пристроєм, щоб підтвердити або ж розвінчати міф про топовий смартфон Xiaomi як за ціною, так і якістю.
79
7 хв.
Що подарувати чоловіку на день народження: ТОП ідей для подарунків чоловіку
Що подарувати хлопцю на день народження, річницю, Новий рік та інші свята? Це питання турбує багатьох дівчат. Та відповідь насправді проста - найкращий подаруночок це ви, тож просто купіть собі нову сукенку, адже подарунок завжди має бути у гарній обгортці. Звісно, це жарт. Ми зібрали найкращі ідеї подарунків чоловікові, щоб він був у захваті і користувався із задоволенням.
130
5 хв.
Огляд Motorola Edge 50 NEO: кращий серед смартфонів Android
Огляд Motorola Edge 50 NEO від першої особи без прикрас далі по тексту. Враження про Motorola Edge 50 NEO починає формуватись буквально з першого дотику.
88
7 хв.
Огляд Samsung Galaxy S24 FE: новий флагман від Samsung
Як і належить еталонному девайсу лінійки з приставкою FE (Fan Edition), Galaxy S24 FE — смартфон, що створений з урахуванням всіх побажань найвідданіших представників фанатської бази Самсунг. Гаджет об'єднав в собі переваги флагманських моделей з хорошою камерою, запропонувавши при цьому більш доступну ціну.
120
8 хв.
Який смартфон Xiaomi купити у 2024 році
Помилково вважати, що найдешевші смартфони Ксяомі будуть примітивними «дзвонилками», які соромно діставати з кишені. Навпаки, компанія подбала про те, щоб навіть найпростіші моделі задовольняли вимогам сучасного користувача, і ми це продемонструємо на представлених далі прикладах.
297
9 хв.
Який купити ноутбук для студента: ТОП-5 бюджетних ноутбуків до 15 000 грн
Початок навчального року це завжди змішані емоції. Комусь радісно від зустрічі з друзями, після літньої перерви, хтось в приємному очікуванні купи знань, які отримає на нових предметах. А для когось — це сумна подія, яка не тільки відриває від лінивого відпочинку, але й б'є по фінансах.
76
6 хв.